Arrow
Arrow

Dzień otwartych drzwi w PRYMASÓWCE - w jednej z najstarszych ale najnowocześniejszych szkół w Tarnobrzegu.

Koniec kwietnia to trudny okres dla uczniów trzecich klas gimnazjów, to czas egzaminów ale również czas podejmowania ważnych decyzji w sprawach przyszłej edukacji. Chcąc pomóc gimnazjalistom w dokonaniu wyboru Zespół Szkół Ponadgimanzjalnych Nr 1 otworzył swe drzwi dla młodzieży z Tarnobrzega i okolic. Deszczowa aura nie zniechęciła młodych adeptów, którzy tłumnie przybyli, aby zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną tarnobrzeskiej "Prymasówki" i zobaczyć jedną z najnowocześniejszych szkół na Podkarpaciu "od środka".

Społeczność szkolna przygotowała wiele atrakcji. Młodzież kształcąca się w zawodzie technik informatyk wraz z nauczycielami dokonywali prezentacji diagnostyki i naprawy komputera, zabezpieczeń systemów operacyjnych i przejęcia kontroli nad innym komputerem. Gimnazjaliści mogli zobaczyć ćwiczenia wykonywane na różnych przedmiotach zawodowych: na pracowni sieci komputerowych, przeprowadzano montaż okablowania sieciowego i testowanie go specjalistycznym sprzętem; z przedmiotu: sieci komputerowe przygotowano symulację pracy sieci w programie CISCO PACKET TRACER, prezentację typologii sieciowych i symulację pracy w sieci. Ponadto, zobaczyć można było możliwości programu do łamania haseł, pokaz tworzenia grafiki za pomocą funkcji matematycznych, pokaz programowania, pokaz możliwości plotera oraz działanie robota LEGO.

Zainteresowani kierunkiem: technik usług fryzjerskich mogli podpatrzeć jak powstają modne w tym sezonie fryzury dzienne. Uczennice przeprowadzały też badanie stanu włosów i skóry głowy z użyciem mikrokamery. Na podstawie badania stawiano diagnozę o kondycji włosów, ewentualnych chorobach skóry głowy czy rodzaju łupieżu oraz doradzano jakie zabiegi pielęgnacyjne zastosować.

Nauczyciele kierunków technik organizacji reklamy i technik handlowiec przeprowadzili lekcje otwarte z prezentacją multimedialną i quizami. Dodatkowo prezentowali nowoczesne wyposażenie pozyskane z funduszy projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców".

Technikum organizacji usług turystycznych zaprosiło gimnazjalistów do szkolnego biura podróży "Podróż marzeń". Przedstawiono prezentację multimedialną o kierunku i perspektywach zatrudnienia w zawodzie połączoną z grą "czy znasz swój kraj?" i quizem z użyciem globusa. Gimnazjaliści mogli sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się pałeczkami azjatyckimi, a także poznać kilka japońskich słów.

Nauczyciele i uczniowie technikum usług gastronomicznych zaprezentowali, umiejętności uzyskiwane przez uczniów w trakcie nauki. Odbył się m.in.: pokaz aranżacji stołów okolicznościowych na uroczysty obiad "Pod niebem Afryki" i kolację "U kapitana", pokaz carvingu - dekoracyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach, pokazy latte art -
tworzenia wzorów na powierzchni espresso. Na auli działała też kawiarenka z pyszną kawą i ciastkami. Przeprowadzono konkurs "Wesołe muffinki".

Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących również otworzyli drzwi swoich sal przedmiotowych. W pracowni języków obcych przedstawiono prezentację multimedialną na temat projektów unijnych realizowanych w szkole (Comenius, Leonardo, oraz nadal trwającego Erasmus plus), przeprowadzono quiz dotyczący znanych miast angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego obszaru językowego. W pracowni matematycznej odbywał się pokaz multimedialny - symetria w przyrodzie i architekturze. W pracowni historycznej gimnazjaliści poznali historię "Prymasówki" - najstarszej szkoły zawodowej w Tarnobrzegu. W pracowni biologiczno-chemicznej odbyła się lekcja otwarta - "Zakwaszenie organizmu a choroby", quiz biologiczny i obserwacje mikroskopowe. W sali nr 14, zamienionej w Kawiarenkę Literacką miała miejsce lekcja otwarta z języka polskiego pt.: "Okularnicy", poświęcona twórczości poetki Agnieszki Osieckiej. Ponadto uczniowie ZSP 1 recytacją oraz śpiewem prezentowali własną twórczość literacką. Na hali sportowej zorganizowany został turniej piłki siatkowej, do udziału w którym zaproszono gimnazja z Tarnobrzega i okolic.

Największą ciekawość oraz emocje wzbudziła, delegacja z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, która uczestniczyła w dniach otwartych jako uczelnia partnerska ZSP nr 1. Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Logistyki płk rez. dr hab. Adam Radomyski, Prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich ppłk dr inż. Krzysztof Ogonowski i ppłk mgr Dariusz Górczyński przedstawili ofertę edukacyjną dęblińskiej uczelni. Podchorążowie Filip Krawczyk (student logistyki) oraz Damian Chodara (student lotnictwa o specjalności pilot śmigłowca) zachęcali do ciężkiej nauki w szkole średniej i studiowania w WSOSP. Delegacja wyświetliła prezentację o ofercie uczelni oraz zaprezentowała bezzałogowy statek powietrzny (dron), skonstruowany przez studentów. Jesteśmy przekonani, że w Prymasówce każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Zobacz galerię zdjęć

 


Perspektywy

Partnerzy strategiczni

Polacy na Ukrainie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 667

Wczoraj 1079

Tygodniowo 1746

Miesięcznie 35092

Ogólnie 1111423

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Translator

enfrdeites
Facebook